Szkoła / fot. UM Tychy

Tychy wydały specjalny informator, będą też warsztaty w szkołach. Jak radzić sobie w kryzysie psychicznym. To szczególnie ważne wśród dzieci i młodzieży dlatego w tyskich szkołach odbędzie się 30 warsztatów z cyklu:  „Jak nie stracić rozumu w domu i w szkole?”. Będą też warsztaty dla dorosłych w wybranych grupach zawodowych.

Zajęcia w szkołach prowadzić będą psychologowie i pedagodzy, którzy mają doświadczenie w pracy z młodzieżą.

„Jeśli u danego człowieka występuje problem z kontrolą emocji, ale też przewlekły brak humoru, kłopoty w nauce, problem ze snem, to jest to sygnał, że dzieje się coś złego Chcemy młodych ludzi nauczyć jak rozpoznawać te stany, gdzie można sięgnąć po pomoc oraz jak młodzież sama może sobie pomóc” – mówi Maciej Matuszczyk, lekarz psychiatra, dyrektor medyczny Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy.

Reklama

Tychy planują też warsztaty w zakresie promocji zdrowia psychicznego dla wybranych grup zawodowych m.in: lekarzy rodzinnych, pielęgniarek środowiskowych, nauczycieli

Tematem tych warsztatów będzie m.in. zdrowie psychiczne i jego zaburzenia, depresja czy uzależnienie od ekranu.

Urząd Miasta Tychy zdecydował się także na wydanie specjalnego informatora: Pomoc osobom dotkniętym kryzysem psychicznym. Można w nim znaleźć najważniejsze informacje dotyczące pomocy dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym m.in. ważne numery telefonów oraz informacje o podmiotach leczniczych i innych placówkach udzielających pomocy takim osobom.

Informator już dostępny na stronie umtychy.pl/zdrowie, a od 18 października będzie dostępny także na parterze Urzędu Miasta Tychy.