Tyszanie prawie zebrali 140 tys. zł na zadośćuczynienie dla geografa. Kwota jednak wzrosła i to znacznie bo o 28 tys. zł. Jak się okazało trzeba będzie zapłacić więcej.  

Informujemy, że kwota zrzutki została podwyższona o 28 tys.zł, gdyż konieczne będą do zapłaty odsetki od dnia 28.04.2016 r. – czytamy na portalu Zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy dla Mirosława Sz. nauczyciela geografii, który wraz z uczniami 16 lat temu wybrał się w Tatry. Zginęło wtedy 8 osób – większość to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tychach.

Mirosław Sz. musi wypłacić ojcu dwóch uczniów, którzy zginęli w 2003 roku podczas wyprawy w góry 140 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze 28 tys. zł odsetek.

Reklama

W 2006 nauczyciel został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Został uznany winnym sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

– To wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi – pisze organizatorka na portalu Zrzutka.pl. – Zwracamy się do ludzi dobrej woli, których poruszyła ta historia. Pomóżmy zebrać nauczycielowi zasądzoną kwotę – dodaje.

Emerytowanemu nauczycielowi starają się pomóc nie tylko mieszkańcy Tychów, ale także Katowic, czy pasjonaci gór. Obecnie dokonano ponad 2,6 tys. wpłat.

Zarzutkę znajdziecie tutaj.

Reklama