Dwie kobiety udawały pracowniczki administracji i po fałszywym pretekstem weszły do mieszkania 81-letniej mieszkanki Tychów. Kobieta została okradziona, zabrały nie tylko pieniądze, ale i biżuterię.

Kobiety weszły do mieszkania na ulicy Morcinka kilka dni temu. Powodem ich wizyty była rzekoma awaria wody.

– Starając się odciągnąć uwagę właścicielki mieszkania kazały jej puszczać wodę w łazience. Najprawdopodobniej w tym czasie jedna z nich zajmowała się usunięciem nieprawdziwej usterki, a druga penetrowała mieszkanie. Niestety seniorka ostatecznie padła ofiarą oszustek, które ukradły jej oszczędności oraz kosztowną biżuterię o łącznej wartości ok. 10 tys. złotych – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Kobieta, gdy zadzwoniła na administrację, dowiedziała się, że oszustki nie były nigdy tam zatrudnione. Nie było też żadnej awarii wody. Sprawa została zgłoszona na policję, która szuka świadków zdarzenia.

– W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości lub celu wizyty osób, które chcą wejść do naszego mieszkania, należy zadzwonić do instytucji, którą osoba ta reprezentuje i upewnić się czy była kierowana na nasz adres. Jeśli tego nie potwierdzimy, najprawdopodobniej ktoś chce nas oszukać wówczas należy natychmiast skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Tychach pod numerem (032) 3256200, 3256255 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie Policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów i złodziei – czytamy w komunikacie policji.

 

 

Reklama