Zdarzenie na ulicy Jaśkowickiej / fot. użytkownik Tychy24.net

Ulica Stoczniowców 70 i Jaśkowicka staną się częściowo parkingami. Stracą po jednym z pasów. Takie rozwiązanie chce wprowadzić miasto w związku z budową Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek. 

MZUiM w Tychach, we współpracy z Działem Inżynierii Ruchu wyznaczył przestrzeń parkingową w ciągu ulicy Jaśkowickiej, oraz ulicy Stoczniowców 70. W obu przypadkach miejsca postojowe powstaną poprzez zajęcie jednego pasa ruchu, podobnie jak w przypadku fragmentu ul. Stoczniowców 70 przy parku Suble. Na ul. Jaśkowickiej do tego celu przeznaczony zostanie 140 metrowy odcinek jezdni od zatoki przystankowej w kierunku ronda Żwakowskiego, dzięki czemu powstaną 23 miejsca dla samochodów, natomiast na ul. Stoczniowców, około 70-metrowy odcinek jezdni za zatoką przystankową, w kierunku ronda Harcerskiego (9 miejsc)

„Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze pomiary i obserwacje natężenia ruchu w tej przestrzeni pozwalają na zajęcie jednego pasa ruchu, bez obaw o tworzenie się korków. Poza tym wybudowanie klasycznych zatok postojowych w pasie zieleni byłoby nieefektywne ze względu na ograniczenia – uzbrojenie terenu i obecność słupów trakcji trolejbusowej powodują, że finalnie mogłoby tam powstać o wiele mniej miejsc” – wyjaśnia Arkadiusz Bąk, dyrektor MZUiM w Tychach.

Reklama

Parkingi powinny być gotowe w połowie wakacji – tuż przed otwarciem Wodnego Placu Zabaw. Gdyby jednak okazało się, że ilość nowych miejsc jest niewystarczająca, MZUiM w Tychach rozważy wyznaczenie dodatkowej przestrzeni parkingowej.

Reklama