Orszak Trzech Króli / fot. UM Tychy

Ulicami Tychów przejdzie Orszak Trzech Króli.  Barwny korowód przejdzie ulicami miasta 6 stycznia. Początek o 12.45. Jak co roku marsz wyruszy z okolicy kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Tychach. 

„Orszak Trzech Króli to coroczne wydarzenie gromadzące tłumy mieszkańców i gości z różnych stron. W tym roku uczestnicy orszaku zanurzą się w magiczny świat jasełek, podkreślając symboliczne znaczenie Narodzenia Pańskiego. Jezus leżący w jasełkach, czyli w żłóbku (słowem jasło określano dawniej żłób, paśnik dla zwierząt), skupia uwagę na prostocie i ubóstwie swojego narodzenia, a jednocześnie pobudza do pochylenia się nad ubogimi i potrzebującymi. Hasło przewodnie jest jednocześnie fragmentem XVII-wiecznej kolędy pt. Nowy rok bieży zapraszającej do oddania chwały Dzieciątku leżącemu w żłobie w otoczeniu wołu i osła, anieli i królów. W tej kolędzie zawiera się też cała idea Orszaku Trzech Króli, a słowa królowie jadą nz wielką gromadą oddają atmosferę i przebieg corocznych styczniowych pochodów ulicami miast” – informuje tyski magistrat. 

Rozpoczynając pod kościołem św. Marii Magdaleny w Tychach, uczestnicy orszaku wyruszą w kolorowym korowodzie przez ulice Tychów, niosąc ze sobą symboliczne dary dla Dzieciątka Jezus. W trakcie przemarszu zaplanowano liczne scenki, odgrywane przez lokalne grupy teatralne. Kluczową ze scen będą odwiedziny Świętej Rodziny w stajence, a obecni będą świadkami momentu powitania nowonarodzonego Jezusa Chrystusa przez trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Reklama
Reklama