Przejścia dla pieszych na ul. Dmowskiego będą bezpieczniejsze. We wtorek (10.10) ruszyły prace, które w konsekwencji mają zmniejszyć ilość sytuacji niebezpiecznych w tym rejonie Tychów. Przejścia zostaną doświetlone, to właśnie dlatego rozkopano część nowopowstałego chodnika.

Na odcinku ulicy Dmowskiego między rondem łączącym ulicę z al. Jana Pawła II a rondem łączącym Dmowskiego z al. Piłsudskiedzkiego  są dwa przejścia dla pieszych. Dodajmy bardzo niebezpieczne przejścia dla pieszych, które niebawem mają stać się bezpieczniejsze, bo pojawią się tam światła. Wcześniej mieszkańcy informowali nas, że miasto chce zrobić w tym rejonie sygnalizację świetlną. To nie do końca prawda, choć światła się pojawią.

Do końca miesiąca przejścia dla pieszych mają zostać doświetlone. Zamontowane zostaną wysięgniki z oświetlonymi znakami informującymi kierowców o przejściach dla pieszych. Pojawią się pulsujące światełka ostrzegawcze, które mają być widoczne z daleka dla kierowcy.

Reklama

– Ruszyły pierwsze prace w terenie. Wykonawca rozpoczął przewierty – powiedziała nam Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Ul. Dmowskiego / fot. Tychy24.net

Inwestycja ma być gotowa do końca października, jej koszt to ponad 152 tys. zł. Obecnie ustalane są szczegóły odnośnie projektu, dlatego na tę chwilę nie wiadomo, czy zamontowane zostaną 2 czy 4 wysięgniki, a także czy mieszkańcy będą mogli uruchomić za pomocą przycisku ostrzegawcze pulsujące światła.

To właśnie dlatego, rozkopano część niedawno położonego chodnika na ul. Dmowskiego. Jak zapewnia MZUiM, chodnik zostanie przywrócony do stanu pierwotnego.

Rozkopany deptak / fot. Tychy24.net

Przejścia dla pieszych w rejonie Dmowskiego są bardzo niebezpieczne z powodu zbyt szybko jeżdżących samochodów. Dochodziło też na nich do bardzo niebezpiecznych potrąceń, bo gdy na jednym pasie samochód zatrzyma się przed przejściem dla pieszych, to nie zawsze zrobi to samo pojazd na drugim pasie. Skutki dla pieszych mogą być opłakane.

Reklama