Mundurowi, którzy dojechali z Tychów do Warszawy / fot. Policja

Asp. szt. Marcin Dziedzic i asp. Zbigniew Klimczak z tyskiej komendy oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej Piotr Rydz, ruszyli w charytatywną, rowerową trasę z Tychów do Warszawy. ,,W drodze po Marzenia”. Akcja miała na celu wsparcie fundacji „Klinika Marzeń”, a dzięki temu realizację marzeń dzieci z chorobami onkologicznymi.

„Przejazd był dla uczestników ogromnym wyzwaniem i zarazem niesamowitą przygodą. Ponad 30 godzin jazdy rowerem doprowadziło ich pod sam Pałac Kultury w Warszawie. Funkcjonariusze swoim zaangażowaniem pokazali, że nie tylko lubią pomagać, ale też są miłośnikami sportu. Choć jeden z policjantów niemal na półmetku niestety musiał przerwać wyprawę z uwagi na kontuzję, to pozostali dotarli do samej stolicy” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Mundurowi zaangażowali się w inicjatywę w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze wykazali się ogromną siłą charakteru i dobrym sercem wspierając dzieci” – dodaje.

Każdy może się włączyć do zbiórki, by w ten sposób wesprzeć realizację ich marzeń. Wszystkim uczestnikom wyprawy serdecznie gratulujemy.

Reklama