W Tychach będą rekrutować do drużyny Ultimate Frisbee. To sport dla każdego, bez względu na płeć, bo drużyny są koedukacyjne. Nabór do drużyny Tychy Claws już w najbliższą niedzielę. 

„Spotykamy się o 17:00 na Zespole boisk piłkarskich na Os. A ( Andersa 22 ) Ponieważ ultimate to sport koedukacyjny zapraszamy zarówno kobiety/ dziewczyny jak i mężczyzn/chłopaków” – informują organizatorzy. 

W otwartym treningu udział mogą wziąć osoby od 14 roku życia. „ Nie musisz umieć rzucać dyskiem, ani znać zasad ultimate frisbee. Wszystkiego Cię nauczymy” – zachęcają członkowie Tychy Claws.

Reklama

Mecz gra się na boisku piłkarskim w drużynach 7 osobowych lub 5 vs 5 w wersji halowej. Z dyskiem nie można biegać a punkty zdobywa się łapiąc frisbee w polu punktowym tak jak ma to miejsce w futbolu amerykańskim. Ultimate zawiera elementy piłki ręcznej, siatkówki, tenisa i futbolu amerykańskiego.

Sport jest dosyć dynamiczny a celowy kontakt fizyczny jest zabroniony. Nową cechą w ultimate jest także ,,samosędziowanie” – oznacza to że każdy na boisku może zgłosić przewinienie, a to znowu powoduje mniejszą ilość sytuacji spornych.