Dzieci / fot. UM Tychy

1 czerwca to święto, które chyba zna każdy. Dzień Dziecka w Tychach rozpocznie się jednak nieco wcześniej, bo multum atrakcji wystartuje jeszcze w maju. Poniżej prezentujemy atrakcje, które zaserwują dzieciom miejskie instytucje i budująca się galeria handlowa.

27-28 maja (sobota, niedziela)

  • Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy

Przed nami jedno z najradośniejszych świąt w roku, podczas którego dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie! Koncert Ewy Farnej, spotkanie z ReZigiuszem i Rafałem Sonikiem oraz darmowe Wesołe Miasteczko – oto, co na tegoroczny Dzień Dziecka przygotowało powstające Gemini Park Tychy. 27 i 28 maja będzie wyjątkowym weekendem, pełnym wrażeń i radości. Przez dwa dni na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Reklama

Program:

27 maja (sobota)
13:00 Rozpoczęcie pikniku
13:15-17:00 Występy zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach
14:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert: Siostry Wajs&Stonoga
18:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
19:30-21:00 Koncert zespołu Another Pink Floyd z pokazem laserów

28 maja (niedziela)
15:00 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
16:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert Aidy z Muchą w Mucholocie
18:15 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
19:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
20:15 Koncert Ewy Farny
21:30 Pokaz sztucznych ogni

Nie zabraknie również pokazów iluzjonistycznych  i występów zespołów młodzieżowych. Na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 w Tychach, odbędą się koncerty, wyjątkowe spotkania, ale także to, z czego dzieci cieszą się najbardziej – darmowe wesołe miasteczko (w godz. 10.00-21.00), konkursy, animacje i wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Gemini Park zaprasza również najmłodszych uczestników na coś słodkiego – czeka 2000 darmowych porcji pysznej waty cukrowej! Dla tych nieco starszych przygotowano stoiska na których będzie można kupić wiele smakołyków z grilla.

Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy – ulotka

1 czerwca (czwartek)

  • Dzień Dziecka w MCK

Święto Dnia Dziecka będzie w Miejskim Centrum Kultury w Tychach obchodzone 1 czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00, w budynku i ogrodzie przy ul. Bohaterów Warszawy 26. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji:

– występ dziecięcego zespołu WW ze spektaklem pt. „Czerwony Kapturek z Wilkowyj”,

– występ dziecięcego teatru ze spektaklem „Baśń o grającym imbryku”,

– warsztaty artystyczne 5+ (różne formy działań plastycznych i rękodzieła artystycznego dla dzieci),

– zabawy integracyjne z chustą Klanza oraz zabawy muzyczno – ruchowe z animatorem,

– „Maluszkowo” czyli kącik dla dzieci do 4 lat: zabawy z plasteliną, ciastoliną, naklejkami do ozdabiania prostych form (kwiatek, domek, kartka dla mamy), kolorowankami.

  • Bajki w Bibliotece

1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 przez cały dzień będą wyświetlane bajki dla najmłodszych. Ponadto w Dziale dla dzieci odbędzie się mini – kiermasz książki dziecięcej i loteryjka dla dzieci.

  • Trójkolorowy Dzień Dziecka z GKS Tychy

Integracyjna olimpiada dla przedszkoli odbędzie się 1 czerwca o godz. 10:00 na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim w Tychach. Zapraszamy wszystkie przedszkola, a w szczególności te z oddziałami integracyjnymi, do wspólnej zabawy!

Zgłoszenia dla przedszkoli do 18 maja: fundacja@multiintegra.pl.

Regulamin

3 czerwca (sobota)

  • Na sportowo w Paprocanach

W sobotę, 3 czerwca MOSiR Tychy zaprasza na Dzień Dziecka na Sportowo, który odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany! Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 18.00.

W przypadku deszczowej pogody impreza zostanie odwołana. W zabawie mogą wziąć udział dzieci z rocznika 2001 i młodsze – zgłoszenia w dniu imprezy od godz. 15. Konkurencje: przejście przez tunel, tory przeszkód, bieg na czas, slalom z rakietką do tenisa stołowego i piłeczką, bieg w worku, rzuty do celu, skok w dal z miejsca, przysiady itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uczestnik może wziąć udział w losowaniu nagród loterii z okazji Dnia Dziecka.

4 czerwca (niedziela)

  • Dzień Dziecka z Teatrem Małym (Dziedziniec Teatru)

Teatr Mały zaprasza najmłodszych w niedzielę (4 czerwca) od godz. 15.00 na popołudnie pełne niespodzianek, konkursów i innych atrakcji!

W programie m. in.:

godz. 16:00 „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę” – interaktywny spektakl teatralny dla dzieci od lat 3 w wykonaniu zespołu Teatru Trip z Chorzowa.

Bajka opowiada o losach dwóch skrzatów, które znajdują w lesie czapkę wielkiego maga Hipolita Szare Piórko. Kiedy okazuje się, że został on zamieniony w powietrze, skrzaty postanawiają użyć wszystkich sił, aby go odczarować. By tego dokonać będą potrzebowały pomocy dzieci. Przedstawienie zachęca dzieci do aktywnego trybu życia oraz kreuje pozytywne wartości, które powinny istnieć między rodzeństwem.

godz. 17:00 „Halinka Benedyk – dla dzieci”

Koncerty Halinki dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy. Śpiewa wspólnie z najmłodszymi, a oni sami mają szansę stanąć na scenie i próbować swoich sił. Repertuar zawiera kompozycje własne, jak i znane, europejskie piosenki śpiewane w języku polskim, wszystkie one to zastrzyk szaleństwa, zabawy wykorzystującej śpiew i ruch jednocześnie. Pociechy zawsze wychodzą zadowolone, radosne, a często nagrodzone. Wieloletnie doświadczenie Halinki w pracy z dziećmi jest zapewnieniem dobrego koncertu.

Wstęp wolny!

 

Reklama