Hulajnoga elektryczna / fot. blinkee.city

W Tychach można już wypożyczać elektryczne hulajnogi. Firma blinkee.city, która pod koniec maja udostępniła mieszkańcom elektryczne skutery, teraz udostępniła również mieszkańcom 40 elektrycznych hulajnóg.

By jeździć na hulajnodze elektrycznej blinkee.city należy pobrać aplikacje na telefon do zarządzania przejazdami. Jeśli ktoś już jest użytkownikiem blinkee.city w innym mieście lub skuterów w Tychach, to korzysta z tej samej aplikacji.

„Hulajnogi są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg mogą osoby pełnoletnie, które zaakceptują regulamin. Warunkiem jest też posiadanie karty płatniczej” – informuje blinkee.city.

Reklama

Podczas korzystania z hulajnóg zaleca się używanie jednorazowych rękawiczek. Firma zapewnia, że hulajnogi oraz skutery są regularnie dezynfekowane.

Na koszt jazdy hulajnogą składa się opłata startowa 2,50 zł oraz opłata minutowa za jazdę 0,49 zł, a za postój 0,09 zł. W cenniku jest opłata dobowa –
69 zł, która pozwala na nieograniczoną ilość korzystania zarówno z hulajnogi jaki
i skutera, bądź z jednego z tych urządzeń.

Reklama