Tyski Klub Seniora / fot. UM Tychy

W Tychach otworzyli Klub Seniora. Ma to być drugi dom dla osób starszych. Powstał w Centrum Balbina przy ulicy Barona 30. Na miejscu realizowane będą zajęcia ruchowe w tym taneczne, manualne, artystyczne (np. fotograficzne), a także spotkania z ciekawymi ludźmi.

– Chcemy, żeby to miejsce było dla seniorów drugim domem, gdzie panują przyjazna atmosfera i dobry klimat do rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań. Wsłuchujemy się też w Ich potrzeby, żeby móc urozmaicać naszą ofertę – mówi Katarzyna Loska-Szafrańska, prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Oprócz szeroko pojętej integracji chodzi też o to, żeby zaangażować seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Reklama

– W pewnym momencie człowiek zamyka się w sobie, zwłaszcza, gdy zostaje sam. Chcemy stworzyć warunki, w których seniorzy będą mogli nie tylko wspólnie spędzać czas ale również przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym – mówi Elżbieta Proniewicz, kierownik Klubu Seniora.

Z klubu korzystać mogą osoby po 60 roku życia, które są nieaktywnymi zawodowo mieszkańcami Tychów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Tyski Klub Seniora prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. Powstał i finansowany jest w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 oraz dzięki zaangażowaniu środków miejskich.

Nowo otwarty klub znajduje się przy ulicy Barona 30 pok. 428, posiada również swoją filię przy ul. Arkadowej 2.

Reklama