W Tychach poszukują właściciela odnalezionych pieniędzy. Chodzi o banknot o wartości…10 zł. Właściciela gotówki poszukuje Biuro Rzeczy Znalezionych, ale nie wystarczy przyjść do siedziby Straży Miejskiej i powiedzieć, że się jest właścicielem pieniędzy. Procedura jest trochę bardziej skomplikowana. 

Gotówkę odnaleziono 5 marca 2019 roku w oddziale banku ING przy al. Bielskiej 107 w Tychach, ale na razie nikt nie przyznał się do zguby. Informacji w sprawie pieniędzy udziela Straż Miejska przy ulicy Budowlanych 67.

Ogłoszenie w tej sprawie wywieszono na tablicy w Urzędzie Miasta Tychy. Będzie tam wisiało do kwietnia 2020 roku.

Reklama

Jak odzyskać 10 zł?

Zapytaliśmy w Straży Miejskiej jak odzyskać zgubę. Okazuje się, że procedura wcale nie jest taka prosta. Właściciel będzie musiał dokładnie opisać okoliczności utraty pieniędzy.

– Osoba( właściciel), która chce odebrać swą zgubę, wypełnia Wniosek o wydanie rzeczy znalezionej, w którym to dokładnie określa czas, miejsce i okoliczności zagubienia rzeczy. Następnie funkcjonariusz weryfikuje dane zawarte we Wniosku właściciela rzeczy z danymi zawartymi w Zawiadomieniu znalazcy – poinformował nas Sławomir Gurdek ze Straży Miejskiej w Tychach. – W sytuacji gdy dane z Wniosku korelują z danymi z Zawiadomienia osoba (właściciel)  otrzymuje Poświadczenie odebrania rzeczy znalezionej w którym to oświadcza, że jest osobą uprawnioną do odbioru rzeczy znalezionej – dodaje.

Wtedy przedmiot – w tym wypadku banknot o wartości 10 zł zostanie wydany. Do tej pory nikt nie zgłosił się po zgubę.

Reklama