W Tychach powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Tychach na Czułowie powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Kilka tygodni informowaliśmy, że fundacja Eco Textil szuka koordynatora w Tychach i znalazła. Do miasta trafiło w sumie 5 rowerów. Partnerem fundacji został Klub Sportowy Czułowianka.

Z fundacją współpracę nawiązał mieszkaniec Tychów i trener kolarstwa w KS Czułowianka Tomasz Majecher, który sprowadził trójkołowe rowery do miasta. Warunkiem było odpowiednie pomieszczenie do przechowywania jednośladów, tutaj pomogła Rada Osiedla Czułów – udostępniła swój lokal przy ulicy Narcyzów 24.

– Rowery są mi bardzo bliskie. W Internecie zauważyłem, że Fundacja Eco Textil dostarcza rowery dla osób niepełnosprawnych. Pomyślałem, że jest to bardzo fajny pomysł aby właśnie taką wypożyczalnię w Tychach uruchomić – powiedział nam Tomasz Majcher.

Reklama

Warunki wypożyczenia są bardzo proste. Trzeba najpierw zadzwonić pod numer 570 911 970 i umówić się na odbiór roweru. Skorzystać mogą wszyscy niepełnosprawni mieszkańcy Tychów, a także osoby starsze, którem mają problem z koordynacją ruchową.

Wypożyczyć rower można maksymalnie na dwa tygodnie, potrzebny jest do tego dowód osobisty. Rowery przed oddaniem do wypożyczenia testowali Dariusz Wencepel radny miasta Tychy ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną oraz przewodnicząca Rady Osiedla Czułów Jadwiga Gnela.

Reklama