Parking przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach / fot. Tychy24.net

W Tychach powstanie kolejne centrum przesiadkowe. Ma kosztować prawie 15 mln zł i pojawi się w dość nietypowym miejscu – przy Megrez Szpitalu Wojewódzkim.

Jeszcze w trakcie przejmowania Megrez Szpitala Wojewódzkiego w Tychach przez miasto z rąk Urzędu Marszałkowskiego, prezydent Andrzej Dziuba zapowiadał remont parkingu przy szpitalu – co już się dokonało oraz budowę parkingu dwupoziomowego. Ten miał powstać w miejscu, gdzie jeszcze przed przejęciem szpitala parking był płatny – u zbiegu ulic Edukacji i Wyszyńskiego. Od 1 stycznia 2018 roku parkowanie przy szpitalu jest darmowe.

Teraz wiadomo, że miasto Tychy formalnie chce tam postawić centrum przesiadkowe. O dofinansowanie do inwestycji będzie starać się ze strony Urzędu Marszałkowskiego – mówimy tutaj o kwocie ponad 12 mln zł, całość ma kosztować niespełna 15 mln zł. Na parking miasto nie otrzymałoby wsparcia unijnych pieniędzy.

Reklama

W zeszłym roku mówiło się, że projektowanie i budowa mają się rozpocząć w 2019 roku, ale tak się nie stało. Inwestycja ciągle jest na papierze, a na razie trwają prace nad montażem finansowym.

Z już historycznego punktu widzenia sytuacja jest bardzo ciekawa, bo starania o przejęcie szpitala przez miasto rozpoczął kilka lat temu m.in. Jakub Chełstowski, wtedy miejski radny, dzisiaj marszałek województwa, który kieruje pracą Urzędu Marszałkowskiego. To do niego trafi wniosek ze strony tyskiego magistratu.

Z naszych informacji wynika, że Tychy raczej na wsparcie inwestycji będą mogły liczyć.