Starszy mężczyzna / fot. Tychy24.net

W Tychach szukają seniorów chętnych do Dziennego Domu Pomocy i Klubu Seniora. Te mieszczą się w Centrum Usług Społecznościowych przy ulicy Edukacji 11.

– Rozpoczynamy nabór do Dziennego Domu Pomocy i Klubu Seniora wśród mieszkańców Miasta Tychy w wieku 60 +. Oferta jest skierowana w szczególności dla osób mieszkających na terenie osiedli: N, O, Ł, H, A oraz dzielnicy Miasta Tychy Czułowa – mówi Paweł Grosman, kierownik Centrum Usług Społecznościowych.

Zajęcia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej będą prowadzone w godzinach od 7:30 do 15:30.

Reklama

– Zapewniamy fachową opiekę świadczoną przez wykwalifikowany personel oraz trzy posiłki w postaci śniadań, obiadu oraz podwieczorku. Ponadto dla osób zainteresowanych zapewniamy udział w warsztatach poprawiających sprawności fizyczną z obszaru motoryki, zdrowego stylu życia, dietetyki oraz dbania o wygląd zewnętrzny i higienę. Jesteśmy otwarci także na propozycje seniorów, harmonogram zajęć wypracujemy wspólnie z nimi  – wylicza Paweł Grosman.

W godzinach od 15:00 do 18:00 będą realizowane zajęcia w Klubie Seniora.

– W ramach przygotowanej oferty mamy zaplanowane  bloki tematyczne, od zajęć artystycznych i aktorskich po zajęcia obszaru aktywności fizycznej i zdrowia. Oczywiście nie zamierzamy poprzestać na tym, gdyż planujemy również spotkania z ciekawymi osobami oraz udział w warsztatach z fotografii i tańca towarzyskiego. Ostateczny zakres tematyczny poszczególnych bloków zajęć, będzie wynikał z potrzeb i możliwości uczestników Klubu Seniora – dodaje Paweł Grosman.

Informacje na temat możliwości zgłoszenia swojego udziału w zajęciach prowadzonych w Dziennym Domu Pomocy oraz Klubie Seniora można uzyskać pod numerem telefonu 32 227 42 58 lub bezpośrednio zgłaszając się do Centrum Usług Społecznościowych przy ul. Edukacji 11.

Rekrutacja trwa do końca marca.

Reklama