Święcenie pojazdów w Tychach / fot. Policja

W Tychach zamkną ulice, bo odbędzie się święcenie pojazdów. To jednocześnie wydarzenie skierowano do kierowców jak i utrudniające im poruszanie się po mieście. Na pewno swoje odczują też pasażerowie komunikacji miejskiej.

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców to już tradycja odbędzie się w najbliższą niedzielę  ( 28 lipca) w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach. Ostatnio szerokim echem rozeszło się po całym kraju, bo ksiądz święcił samochody jadąc kabrioletem marki BMW.

Kierowcy poświęcają swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach. Teren wokół kościoła pod wezwaniem św. Krzysztofa zapełnia się nie tylko samochodami osobowymi, ale także motocyklami i rowerami. Dla tych ostatnich zaplanowano w tym roku specjalną uroczystość o godz. 16.15 (rowerami będzie można wjechać do kościoła).

Reklama

O godzinie 11:30, mszę świętą w kościele świętego Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1 odprawi ks. Grzegorz Olszewski – biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30) odbędzie się święcenie pojazdów.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:

-ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Edukacji,

-ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Dąbrowskiego ( bez ul. Dąbrowskiego)

-ul. Edukacji od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej ilości pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco),

Kierowców chcących wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4.

Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW I TROLEJBUSÓW

W związku z obchodami ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.00 do 13.30. W związku z tym część linii autobusowych i trolejbusowych będzie kursowała w wyżej wymienionych godzinach zgodnie z poniższym schematem:

Trolejbusy linii B od przystanku „Tychy Pływalnia” do przystanku „Tychy
Osiedle O”
 będą kursowały po trasie linii E tj. ulicami: Grota Roweckiego i Jana Pawła II.
Nie będą obsługiwane przystanki„Tychy Edukacji”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”. Analogicznie w kierunku przeciwnym.

Autobusy linii: R, 1, 291 kończące dotychczas swoje kursy na przystanku „Tychy Szpital  Wojewódzki”, zakończą swoją jazdę na przystanku „Tychy Urząd Miasta”. Przystanek „Tychy Urząd Miasta” będzie dla tych linii przystankiem początkowym. Autobusy nie obsłużą przystanków„Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii nr 254 w kierunku Wartogłowca, dojedzie do przystanku „Tychy Urząd Miasta”, następnie, po wykonaniu nawrotu na Al. Niepodległości pojedzie do przystanku „Tychy Pływalnia” i dalej według swojej trasy. Autobus nie obsłuży przystanków„Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Edukacji”.

Autobusy linii: PAP3, L, 4, 21, 75, 82, 137, 273, 551, 686 kursujące w kierunku Paprocan i Zajezdni, po obsłudze przystanku, „Tychy Urząd Miasta” pojadą ulicami: Darwina, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego, Al. Jana Pawła II,  do przystanku „Tychy Osiedle O” i dalej zgodnie z trasą przejazdu. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy nie obsłużą przystanków„Tychy Tęcza”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”.

Autobusy linii: W, 2, 31, 262 kursujące w kierunku Bierunia, Lędzin i Wartogłowca,
po obsłużeniu przystanku, „Tychy Urząd Miasta” pojadą ulicami: Darwina, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego, Al. Jana Pawła II, Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzką, Oświęcimską. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy nie obsłużą przystanków„Tychy Tęcza”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii nr 54, kursujący w kierunku Imielina,  podstawi się na przystanek „Tychy Osiedle O” (kierunek „Tychy Paprocańska”) i do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ulicami: Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzką. Autobus nie obsłuży przystanków„Tychy Lodowisko”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Szpital Wojewódzki”.

Autobus linii PAP2 od przystanku „Tychy Pływalnia” do przystanku „Tychy Osiedle O” będzie kursował po trasie linii trolejbusowej E, tj. ulicą Grota Roweckiego i Al. Jana Pawła II.
Nie będą obsługiwane przystanki„Tychy Edukacji”, „Tychy Filaretów”, „Tychy Szpital Wojewódzki”, „Tychy Wyszyńskiego”, „Tychy Lodowisko”.

 

Reklama