Wandal wyżył się na samochodach w Tychach i w sumie pomalował sprayem 14 pojazdów na ulicy Batorego. Poszkodowani zgłaszają się na policję.

Zgłoszenie o pomalowaniu samochodów w Tychach policjanci dostali przed godziną 6.00. W nocy ktoś przy pomocy czerwonego sprayu wyżył się na pojazdach powodując szkody nawet na kilkanaście tysięcy złotych.

– Lakiernik wycenił doprowadzenie pojazdu do poprzedniego stanu na około tysiąc złotych, o ile oryginalny lakier nie zostanie naruszony – mówi nam jeden z poszkodowanych. Pan Paweł jest jednym z pierwszych mieszkańców, którzy o poranku zobaczyli co się stało z ich pojazdami. – Ostatni raz samochód widziałem około godziny 22.30 w czwartek, stał od środy w tym samym miejscu. Dzisiaj o godzinie 9.00 był już pomalowany sprayem, mam nadzieję, że złapią wandala i obciążą go kosztami – dodaje.

Reklama

Policja na razie nic nie mówi na temat ewentualnego zapisu monitoringu. Nad ranem interweniujący mundurowi naliczyli w sumie 14 pomazanych farbą pojazdów.

– Poszkodowani są proszeni o zgłaszanie się na komisariat – mówiła nam Agnieszka Semik z tyskiej policji. Wiemy, że dzisiaj komendę odwiedzali właściciele pomalowanych sprayem samochodów.

Reklama