Zatrzymany nieletni agresor / fot. Policja

Wiadomo więcej na temat ataku nożem na ucznia w Tychach. 14-latek trafił do szpitala. Do ataku doszło 6 października około godziny 11.30 przy Zespole Szkół nr 4 w Tychach na al. Bielskiej.  

Z telefonu wykonanego na numer alarmowy wynikało, że jeden z uczniów używając noża dźgnął drugiego nieletniego powodując rozcięcie w okolicy jamy brzusznej. 

„Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratunkowe. Policjanci, którzy przyjechali do szkoły potwierdzili zdarzenie ustalając, że pomiędzy dwoma uczniami, poza terenem budynku szkoły doszło na przerwie do sprzeczki, w wyniku której 16-latek zaatakował drugiego ucznia z młodszej klasy, używając tzw. noża do tapet” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodziło o teren nieformalnej palarni, który funkcjonuje przy szkole. „Ranny 14-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc i tego samego dnia mógł wrócić do domu. Sprawca został natomiast przewieziony do komendy, a po sporządzeniu dokumentacji przez policjantów, został przekazany rodzicom. 16-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała” – dodaje. 

Reklama

 Zebrany materiał dowodowy zostanie niezwłocznie przekazany do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Tychach, gdzie zapadnie decyzja o dalszym losie nieletniego.

Osoby po ukończeniu 13 lat, ale przed ukończeniem 17 roku życia odpowiadają przed sądem rodzinnym za popełnione czyny karalne, czyli przestępstwo, przestępstwo skarbowe, wszystkie wykroczenia lub wykroczenie skarbowe. Zgodnie z nowelizacją ustawy wobec nieletniego sąd rodzinny może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze.

Reklama