Park Jaworek w Tychach / fot. Tychy24.net

Wkrótce poznamy koncepcję zagospodarowania Parku Jaworek. Tam mają znaleźć się wielofunkcyjne sportowo-rekreacyjne strefy aktywności, ale to nie wszystko. To właśnie też tam ma powstać drugi Wodny Plac Zabaw w Tychach.

Obecnie urzędnicy nie mówią, kiedy koncepcja będzie przedstawiona mieszkańcom i konsultowana. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w przeciągu dwóch miesięcy mieszkańcy będą mogli zapoznać się z konkretnymi planami miasta, co do zagospodarowania Parku Jaworek. Odbędą się też konsultacje społeczne w tej sprawie.

Za przygotowanie koncepcji odpowiedzialna jest firma PPHU BROS Piotr Porosa, która otrzyma za zlecenie niemal 34 tys. zł.

Reklama

Wodny Plac Zabaw w parku

Jedną z głównych atrakcji ma być Wodny Plac Zabaw, który planowany jest w tej lokalizacji. Chociaż też pojawił się wniosek o stworzenie takiego obiektu w rejonie osiedla A lub B. Wnioskował o to prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną Dariusz Wencepel. Radny widział taki obiekt na terenie Starych Tychów, chociaż szansę na powstanie tam Wodnego Placu Zabaw są niewielkie.

Wodny Plac Zabaw w Tychach / fot. MOSiR Tychy

W Parku Jaworek miasto zamierza także utworzyć także strefy aktywności zarówno sportowej jak i cichej w tym m.in. mała architektura dla gier zespołowych np. stoliki do gry w szachy, bulle, tor dla rolkarzy, ścianka do graffiti, będzie też publiczna toaleta.

Pierwszy Wodny Plac Zabaw otwarto w 2011 roku na Paprocanach, w sezonie jest wręcz oblegany. Kosztował około 1,7 mln zł. Za Tychami podobne obiekty zaczęły tworzyć inne miasta. Katowice np. mają jeden Wodny Plac Zabaw i chcą wybudować w różnych częściach miasta jeszcze dwa tego typu obiekty.

Reklama