Komenda Miejska Policji w Tychach / fot. Tychy24.net

Włamania do mieszkań w Tychach. Kradną gotówkę i biżuterię w biały dzień. W ostatnim czasie policja odnotowała włamania do lokali mieszkalnych na terenie miasta. Chodzi o dwa zdarzenia, w których skradziono gotówkę i biżuterię.

Włamują się do mieszkań w Tychach

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Henryka Dąbrowskiego, dokładnie 31 maja.

„Nieznany sprawca poprzez wybicie wkładki z zamka w drzwiach wejściowych włamał się do mieszkania, skąd dokonał kradzieży biżuterii na kwotę 1500 zł oraz pieniędzy w kwocie 610 zł” – informuje policja.

Reklama

Kolejne włamanie miało miejsce 2 czerwca na ulicy Tołstoja. „Nieznany sprawca po uprzednim podważeniu drzwi balkonowych włamał się do mieszkania, skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2000 zł i 50 euro oraz złotej biżuterii na szkodę mieszkańca Tychów” – informuje policja.

Sprawy prowadzi tyska policja.

Jak poprawić bezpieczeństwo swojego mieszkania? Można to zrobić na kilka sposobów:

 1. Solidne drzwi i zamki:
  • Zainstaluj drzwi z solidnymi, trudnymi do sforsowania zamkami. Warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe oraz zamki wielopunktowe, które zabezpieczają drzwi na całej długości.
 2. System alarmowy:
  • Zamontuj system alarmowy z czujnikami ruchu i kontaktronami na drzwiach i oknach. Nowoczesne systemy alarmowe mogą być połączone z aplikacją na telefon, umożliwiając monitorowanie i powiadomienia w czasie rzeczywistym.
 3. Monitoring wizyjny:
  • Zainstaluj kamery monitoringu wizyjnego wewnątrz i na zewnątrz mieszkania. Kamery mogą działać odstraszająco na potencjalnych włamywaczy i pomóc w identyfikacji sprawców w przypadku włamania.
 4. Oświetlenie z czujnikami ruchu:
  • Zamontuj oświetlenie zewnętrzne z czujnikami ruchu wokół drzwi i okien. Jasne światło może zniechęcić włamywaczy, którzy wolą działać w ciemności.
 5. Wzmocnione okna i rolety:
  • Zainwestuj w okna antywłamaniowe lub zamontuj specjalne folie zabezpieczające przed stłuczeniem. Dodatkowo, zainstaluj rolety antywłamaniowe, które dodatkowo utrudnią dostęp do wnętrza mieszkania.
Reklama