Wodny Park Tychy / fot. Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy nie wie ilu tyszan go odwiedziło, ale chwali się statystkami. Prawie 600 tys. osób gościło w obiekcie w 2022 roku, wynika z danych podanych przez Wodny Park Tychy. 

581 433 gości skorzystało z atrakcji Wodnego Parku Tychy w 2022 roku. – To frekwencyjny rekord – podkreślają w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, które w imieniu miasta budowało obiekt, a teraz nim zarządza. 

Z blisko 600 tys. gości tyskiego parku wodnego większość stanowili ci, którzy korzystali z atrakcji strefy rekreacji, w której znajdują się baseny ze sztuczną falą, zewnętrzny, strefa dziecięca czy zjeżdżalnie. 

Reklama

„Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wciąż Sauny Książęce z codziennymi seansami, a także zabiegi w SPA Książęcym czy też Wodna Akademia, mini-centrum nauki o wszystkim tym, co związane jest z wodą. Coraz popularniejszy jest surfing, w którym trwają kursy dla wszystkich tych, którzy chcą poznać tę dyscyplinę sportu” – podkreśla Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej.

Zapytaliśmy, czy spółka wie ilu z prawie 600 tys. gości obiektu to tyszanie. Zarządca obiektu nie wie.

„Panie redaktorze, w roku 2022 nie prowadziliśmy takich badań. Wodny Park Tychy cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, wszyscy drugoklasiści że szkół podstawowych uczą się u nas pływać, beneficjenci programu Aktywni 60 plus korzystają z godziny gratis. Szacujemy więc, że obiekt jest jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez tyszan” – poinformował nas Michał Pawlak z Wodnego Parku Tychy. 

 

Reklama