Parking na ulicy Sikorskiego w Tychach / fot. Tychy24.net

W Tychach najpierw ulica Sikorskiego, a następnie ulica Stoczniowców straciły po jednym pasie ruchu w każdą ze stron. W miejsce jezdni utworzono parking. Zdaniem miasta ma być bezpieczniej, a mieszkańcy otrzymują dodatkowe miejsca parkingowe.  My zapytaliśmy czy miasto rozważa utworzenie parkingów również na innych ulicach w Tychach.

Przekształcenie pasów na parkingi miało być wnioskiem przede wszystkim mieszkańców, którzy domagali się uspokojenia ruchu w rejonie ulicy Sikorskiego i Stoczniowców oraz dodatkowych miejsc parkingowych. W przypadku Paprocan w sezonie właśnie brak miejsc parkingowych to olbrzymi problem.

Które z ulic jeszcze stracą pasy na rzecz powstania nowych miejsc parkingowych?

Reklama

– Nie mamy takich planów – mówi wiceprezydent Tychów Miłosz Stec. – Te inicjatywy głównie pochodzą od mieszkańców – dodaje i zaznacza, że gdyby pojawił się taki pomysł, to będzie przeanalizowany przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającą w Tychach. W jej skład wchodzą m.in. specjaliści z zakresu inżynierii ruchu oraz przedstawiciele służb mundurowych. – Po tej analizie zapada decyzja, czy jakieś rozwiązanie jest wdrażane – zaznacza wiceprezydent Stec.

Reklama