Coraz więcej przypadków koronawirusa w Tychach. Kilkuset mieszkańców jest objętych kwarantanną, poinformował prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Niestety, wirus nie daje za wygraną, a liczba zarażonych i potencjalnie chorych rośnie.

Z najnowszych informacji wynika, że 7 osób w Tychach ma stwierdzony COVID-19. Oficjalnie miasto podaje, że to nie są tyszanie. To jednak oznacza tyle, że to nie były osoby zameldowane w Tychach, co nie wyklucza mieszkania na terenie miasta. Przykładem jest obywatel Ukrainy, który był pierwszym przypadkiem stwierdzonym w Tychach. Jak wyjaśniono nam, mieszkał od niedawna w Tychach, ale nie był w mieście zameldowany – innymi słowy, nie był tyszaninem.

Hospitalizowanych jest obecnie 8 osób. 371 mieszkańców jest objętych kwarantanną domową. 316 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.


Obecnie w województwie śląskim mamy 93 osoby, u których stwierdzono lub podejrzewa się zakażenie koronawirusem, przebywają w szpitalach. W kwarantannie pozostaje 2470 osób, a pod nadzorem powiatowych sanepidów – 7359 osób.

W kraju mamy 627 przypadków zachorowań, 7 osób zmarło.

Komentarze