Niszczone hamaki / fot. TZUK / Facebook

Dwa hamaki i dwa leżaki kosztowały prawie 50 tys. zł. Ktoś zniszczył już hamaki. Całość inwestycji została oddana do użytku w połowie sierpnia, był to projekt z Budżetu Obywatelskiego. Już jest niszczony – hamaki zostały pocięte.  

Mieszkańcy przegłosowali powstanie dwóch hamaków i dwóch leżaków na Sublach w Tychach. Następnie realizację inwestycji za prawie 50 tys. zł krytykowano z powodu zbyt wysokiego kosztu.

Inwestycję w ramach której powstały dwie strefy relaksu w cieniu drzew, po dwóch stronach stawu zrealizował Tyski Zakład Usług Komunalnych.

W ramach zadania powstały dwa podwójne hamaki oraz dwie dwuosobowe leżanki. Leżanki mają wymiary 2,3 metra długości i 2 metry szerokości. Hamaki – 1,4 metra szerokości i ponad 2 metry długości.

To właśnie TZUK poinformowało zniszczeniu hamaków.

„Aż trudno uwierzyć jak bardzo destrukcyjny może być człowiek… I to na szkodę sobie samemu. Przykro nam tyszanie, ale następna rzecz zrobiona dla fajnej rekreacji i wypoczynku – hamaki w Parku Suble – są niszczone. Koszty ponosimy wszyscy…” – napisali urzędnicy na Facebooki.