Roboty drogowe / fot. MZUiM Tychy

10 firm chce przebudować DK 44 w Tychach: 10 firmy stanęło do przetargu na Generalnego Wykonawcę przebudowy drogi krajowej nr 44 w Tychach. Chodzi o 2,5 km odcinek DK 44. Po otwarciu ofert okazało się, że różnica między najtańszą, a najdroższą ofertą to aż 70 mln zł.

Obecnie nie wiadomo kiedy poznamy wykonawcę inwestycji pod nazwą: „Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej wraz z przebudową ul. Oświęcimskiej w Tychach”.

Aktualnie poprawność ofert złożonych w przetargu bada komisja. Wszyscy uczestnicy przetargu zadeklarowali że prace zostaną ukończone w 540 dni od daty rozpoczęcia inwestycji. Zgłoszone oferty wahają się od 89 mln zł do ponad 159 mln zł (brutto).

Reklama

Kryteria, które będą brane pod uwagę przy dokonywaniu wyboru to cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (20%), doświadczenie kluczowych specjalistów (10%) oraz technologia prowadzenia robót w tym tymczasowa organizacja ruchu (10%).

– Ulica Oświęcimska na odcinku o długości blisko 2,5 km zostanie gruntownie przebudowana. Powstanie tam m.in. węzeł drogowy z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Ta inwestycja ma dla nas olbrzymie znaczenie. Ta droga jest jedną z najbardziej obciążonych dróg w kraju i od dawna wymagała generalnego remontu – mówi Andrzej Dziuba prezydent Tychów.

Szacowana wartość inwestycji to 207 mln złotych, dofinansowanie Unijne wynosi przeszło 166 mln zł. W sumie roboty drogowe mają wynieść 173 mln, a 30 mln to koszt wykupu gruntów.

30 czerwca podpisano umowę na Inżyniera Kontraktu z Konsorcjum dwóch firm: INKO Consulting Sp. z o.o. (lider konsorcjum) oraz MP-Mosty Sp. z o.o. (partner konsorcjum). Wartość umowy to blisko milion złotych.

Reklama