Urząd Miasta Tychy / fot. UM Tychy

5 kandydatów na Urząd Prezydenta Miasta Tychy. Do czwartku można było zgłaszać kandydatów. W sumie 5 osób ubiega się fotel o po Andrzeju Dziubie. Kandydaci mają od 32 do 49 lat. 

Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Maciej Gramatyka, 49 lat, były Przewodniczący Rady Miasta Tychy i wiceprezydent za rządów Andrzeja Dziuby. Powołany na stanowisko komisarza miasta, zarządza Tychami do czasu wyboru nowego prezydenta. Startuje z komitetu Koalicji Obywatelskiej. Ma zdaje się największe szanse na wybór, zapowiedział kontynuację polityki Andrzeja Dziuby, jest popierany przez Samorządowców Andrzeja Dziuby oraz Polskę 2050 oraz rodzimą Koalicję Obywatelską.

Marek Niedbał / fot. Marek Niedbał / Facebook

Marek Niedbał, 48 lat, startuje z komitetu wyborczego Lewica. Swój start ogłosił na bilbordach wyborczych, był radnym kadencji 2010-2014. Chce oświetlenia ścieżek wokół Paprocan, nowych miejsc parkingowych, darmowych obiadów dla seniorów i usprawnienie ITS. Domaga się utworzenia w Tychach „nowego oddziału pediatrycznego”. 

Reklama
Mateusz Śmiglewski, spotkanie z mieszkańcami w sprawie centrum Tychów / fot. Tychy24.net

Mateusz Śmiglewski, 32 lata, to najmłodszy kandydat na Urząd Prezydenta Tychów. Reprezentuje Konfederację. W ostatniej kadencji dał się poznać jako aktywny uczestnik komisji Rady Miasta Tychy, zaangażowany w bieżące sprawy miasta – jak budowa Centrum czy protesty wobec zabudowy Tychów przez deweloperów. W programie ma m.in. basen otwarty, utworzenie oddziału urazowego dla dzieci, niezależnych hal targowych, a także wycofanie się z polityki zwężania ulic i modyfikację ITS-u. 

Dariusz Wencepel na sesji Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Dariusz Wencepel, 38 lat, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, wieloletni miejski radny. Przeciwnik budowy spalarni w Tychach, od lat postuluje budowę basenu otwartego raz utworzenie oddziału urazowego dla dzieci. Chce też rozwoju budownictwa społecznego, karty mieszkańca i domaga się audytu ITS-u. W programie ma też zwiększenie nakładów na infrastrukturę drogową czy budowę nowego żłobka w mieście. 

Sławomir Wróbel na konferencji PiS / fot. Tychy24.net

Sławomir Wróbel, 46 lat, reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Wróbel jest miejskim radnym, ale z jakiegoś powodu niezbyt znanym w mieście. W trakcie konferencji prezentującej jego kandydaturę mówiono o takich rzeczach jak otwarcie oddziału urazowego dla dzieci, następnie budowę otwartego kąpieliska i remoncie dworca PKP. Sporo mówiono też o sprzeciwie PiS wobec planów budowy spalarni na Wilkowyjach. Wróbel zapowiedział także oczyszczenie jeziora Paprocany i budowę tanich mieszkań komunalnych. 

Reklama