Bogdan Białowąs, komisarz miasta / fot. UM Tychy

Były współpracownik Andrzeja Dziuby został komisarzem miasta. Potwierdziły się nasze informacje. Premier wyznaczył Bogdana Białowąsa na komisarza, który będzie zarządzał Tychami do wyboru nowego prezydenta. Komisarz został wyznaczony przez premiera z powodu objęcia mandatu senatora przez Andrzeja Dziubę. 

O tym, że rekomendowano Bogdana Białowąsa, byłego prezesa miejskiej spółki Śródmieście (wydaje m.in. gazetę Twoje Tychy i zarządza Tyskimi Halami Targowymi) na komisarza miasta, informowaliśmy kilka dni temu. To były współpracownik Andrzeja Dziuby. Tutaj żadnych spektakularnych ruchów nie można się spodziewać, zdecydowanie nie będzie wyciągania „trupów” z miejskich szaf. Pokazuje to też lokalnie współpracę na linii PiS – PO. 

Dziuba wcześniej poparł kandydaturę Macieja Gramatyki (KO) na Urząd Prezydenta Miasta Tychy. „Teraz gra toczy się o to, żeby wyciąć wszystkich poważnych kontrkandydatów” – powiedziała nam jedna z osób znających kulisy tyskiej polityki. 

Reklama

Chodzi o to, żeby ekipa, która od lat rządziła Tychami nadal utrzymała się przy władzy. Mówimy tutaj o setkach milionów złotych, którymi zarządza się przez miejskie spółki czy jednostki miejskie, do tego o utrzymaniu dotychczasowych zamierzeń i planów jak np. budowa prywatnej spalarni, która zostanie wtłoczona w system miejskiego odbioru ciepła i śmieci. To też poważne pieniądze.  

„Dzisiaj (14 listopada) Bogdan Białowąs w obecności Sekretarz Miasta Tychy – Anety Luboń-Stysiak odebrał dokument, w którym premier wyznaczył go na osobę pełniącą obowiązki prezydenta Tychów. Od dziś będzie realizował wszystkie zadania należące do kompetencji Prezydenta Miasta Tychy. Bogdan Białowąs będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta” – czytamy w komunikacie miasta. 

Tychy idą w partyjne ręce? Kto tak napawdę wybierze prezydenta miasta? (komentarz)

Reklama