Wiceminister Grzegorz Tobiszowski i marszałek Jakub Chełstowski / fot. Śląskie

Dzieci korzystały z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi. Zrobiły ponad 9 mln kilometrów.  Z akcji „Kolej na ferie” skorzystało ponad 150 tys. osób.

Od 11-24 lutego w województwie śląskim odbywały się ferie. W tym roku Koleje Śląskie ruszyły z akcją „Kolej na Ferie”, gdzie dzieci na podstawie legitymacji szkolnej mogły podróżować bezpłatnie.

W sumie z przejazdów w ramach akcji skorzystało 152 tys. dzieci. Młodzi mieszkańcy regionu przejechali w sumie ponad 9,3 mln kilometrów.

Reklama

– Akcja zakończyła się wielkim sukcesem – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.- Nie spodziewałem się tak dużej ilości, spodziewałem się około 50 tys. – dodał.

Z informacji przekazanych na dzisiejszej konferencji, wynika, że Urząd Marszałkowski nie będzie musiał pokrywać straty wygenerowanej przez przejazdy dzieci, gdyż Koleje Śląskie zmieściły się w swoim budżecie.

– Akcja okazała się znakomitym pomysłem. Oprócz sukcesu frekwencyjnego ważny jest walor integrujący, gdyż młodzi ludzie mieli czas i mogli sami zadecydować, co chcą zobaczyć. Ta oferta w okresie ferii zainspirowała wielu z nich do zobaczenia, dotknięcia ciekawych miejsc w regionie i odkrywania go na nowo – mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Promocja dotyczyła zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogli skorzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczył dokument potwierdzający wiek. Promocja objęła swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem był odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin.

Akcja prawdopodobnie wróci w przyszłym roku.

Reklama