Urząd Miasta Tychy / fot. UM Tychy

Dziecko zostanie prezydentem Tychów, na jeden dzień. Wiemy kto wygrał konkurs organizowany przez tyski magistrat i zasiądzie 1 czerwca w fotelu Prezydenta Miasta Tychy. 

I miejsce zostało przyznane Kacprowi Ogórkowi, który uczęszcza do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40  im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, wyróżnienie otrzymał Łukasz Noras – uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich w Tychach.

„Gratulujemy pomysłów na nagrania, trafnych spostrzeżeń i propozycji. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka spędzony w tyskim magistracie zainspiruje naszych laureatów do aktywności i działań na rzecz miasta w przyszłości”  – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy urzędu.

Reklama

Zwycięzca w swoim nagraniu opowiedział o sprawach, które docenia w naszym mieście oraz przedstawił propozycje projektów do realizacji.

1 czerwca Kacper Ogórek i Łukasz Noras spotkają się z prezydentem Tychów i będą mieli okazję poznać zadania włodarza miasta „od kuchni”. Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta – Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów.

Reklama