Parking przy kościele / fot. Tychy24.net

Dzisiaj święcenie pojazdów w Tychach, ale inne niż zwykle. Otworzą też Regionalne Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a tam zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Święcenie pojazdów będzie wyglądało inaczej niż zwykle w związku z koronawirusem. Nie będzie przejazdu biskupa ulicami miasta i święcenia zaparkowanych samochodów.

Każdy kierowca, który chce by jego samochód czy motocykl został poświęcony, może w niedzielę podjechać przed drzwi główne kościoła (przed płaskorzeźbą św. Krzysztofa) po każdej mszy świętej.

Reklama

„Samochodów nie parkujemy i nie wysiadamy z nich, a zaraz po poświęceniu odjeżdżamy, by zrobić miejsce dla kolejnych osób. Nie należy też parkować samochodów wzdłuż ulicy Wyszyńskiego i sąsiednich ulic. Święcenie będzie odbywać się tylko przed drzwiami kościoła” – mówi proboszcz parafii św. Krzysztofa, ksiądz Zenon Ryzner.

Msza św. o godz. 11.30 z udziałem biskupa pomocniczego Adama Włodarczyka będzie sprawowana w intencji kierowców oraz w intencji Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (RCBRD) – Oddział Terenowy WORD w Tychach. Uroczyste otwarcie RCBRD zaplanowano na godzinę 12.00 w siedzibie WORD przy al. Jana Pawła II 3. Wydarzenie potrwa do godziny 17.00.

Coś dla dzieci, coś dla dorosłych

Chętni będą mogli przejść próbne egzaminy na prawo jazdy – zarówno w części praktycznej jak i teoretycznej, przygotowane zostaną także symulatory jazdy – samochodami oraz na motocyklach.

Na chętnych czekać będzie symulator dachowania oraz zderzeń, będzie również możliwość sprawdzenia swoich reakcji na drodze.

Dla chętnych przygotowano też rowerowy tor przeszkód. Zaplanowano także szkolenie z pierwszej pomocy, prezentację sprzętu policyjnego oraz konkurs z nagrodami.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i dyrektora WORD Katowice Łukasza Droba.

Reklama