Huśtawka w Parku Miejskim w Tychach / fot. Tychy24.net

Huśtawka dla dzieci na wózkach zostanie przeniesiona na ulicę Edukacji: Wiadomo, że huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich zostanie przeniesiona z Parku Miejskiego. Znajdowała się tam zaledwie kilka miesięcy, władze Tychów postanowiły ją przenieść na teren pobliskiej szkoły, choć to wcale nie musi zdarzyć się szybko.

Jak informowaliśmy wcześniej, w poniedziałek (24.07) doszło do wypadku na huśtawce. W pełni sprawny chłopczyk pomimo zakazu i ostrzeżeń widniejących na huśtawce postanowił skorzystać z urządzenia. Efekt był opłakany dla 6-latka, ze złamanymi podudziami trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Po tym wypadku władze Tychów postanowiły przenieść urządzenie na teren pobliskiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 na ulicy Edukacji.

Reklama

– Nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi – poinformowała nas Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, pod huśtawkę musi najpierw zostać utworzone odpowiednie podłoże.

W międzyczasie wśród mieszkańców rozgorzała dyskusja na temat inwestycji. Część uważa, że przeniesienie huśtawki to karanie dzieci niepełnosprawnych za brak odpowiedzialności i właściwego nadzoru rodziców nad dziećmi pełnosprawnymi.

– Naprawdę chcecie takim dzieciom odebrać jedyną huśtawkę?  Brak słów! Widać dzieci niepełnosprawne nie dość że nie mogą chodzić to i nie mogą nawet się huśtać. Bo dorośli,, pełnosprawni umysłowo,, nie rozumieją oznakowań! Dlaczego chore dzieci mają płacić za ich błędy? – napisała użytkowniczka Evelina (pisownia oryginalna).

– Zamiast zlikwidowac hustawke to moze poslac do parku straz miejska i edukowac ludzi moze i nawet mandaty dawac za głupotę – stwierdziła Martyna (pisownia oryginalna) .

Wśród mieszkańców pojawiła się także obawa, że po przeniesieniu huśtawki, dzieci nie będą miały wstępu na teren szkoły. Huśtawka jest natomiast przeznaczona do użytku dla dzieci na wózkach, nie tylko tych uczęszczających do szkoły.

Reklama