Wizualizacja przebudowanego fragmentu DK 44 / fot. UM Tychy

Od dzisiaj kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na DK44 w Tychach. Tym razem chodzi o zmianę organizacji ruchu na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Kościelnej.

– Dotychczas na odcinku trasy DK44 od ul. Długiej do Kościelnej obowiązywało zawężenie prawego pasa jezdni dla kierunku do Oświęcimia. Tam prowadzone było poszerzenie jezdni, ułożono też m.in. tymczasową nawierzchnię. Te prace zostały już zrealizowane, a wykonawca rozpocznie budowę drogi po przeciwnej stronie – informują tyscy urzędnicy.

Od dzisiaj zawężony jest lewy pas jezdni (kierunek Mikołów), a kierowcy pojadą po poszerzonym odcinku. To oznacza, że na prawie całym przeszło półtorakilometrowym fragmencie DK44 – pomiędzy węzłem Wartogłowiec a ul Kościelną – ruch odbywać się będzie prawym pasem jezdni w kierunku Oświęcimia. Wyjątek stanowi blisko 100-metrowy odcinek pomiędzy ul. Długą a przystankiem autobusowym, gdzie funkcjonuje tymczasowy baypass.

To właśnie tam powstaje przejście podziemne dla pieszych. W dalszym ciągu natomiast zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.

Reklama
Reklama