Kolejni zarażeni mieszkańcy Tychów. O nowych przypadkach koronawirusa w mieście poinformował Śląski Urząd Wojewódzki. W sumie w regionie przybyło 34 zarażonych.

W Tychach z danych sanepidu na godzinę 14.00 było 12 zakażonych, a 30 osób miało nałożoną kwarantannę przez sanepid. Niestety już wiadomo, że chorych przybyło. Jak poinformował sanepid 2 mieszkanki miasta okazały się być zakażone.

W tyskim szpitalu zmarł też dzisiaj 87-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Reklama

Poniżej informacje  o najnowszych przypadkach koronawirusa w regionie oraz dane statystyczne, które podał sanepid.

Obecność groźnego wirusa w pobranych próbkach wykryto u kolejnych mieszkańców naszego województwa: 2 mieszkanki Lędzin w średnim wieku, mieszkanki Mysłowic w sile wieku, 4 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 22, najstarszy 35 lat), 2 mieszkańców Bytomia (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 7 mieszkańców Katowic (najstarszy 68, najmłodszy 37), 2 mieszkańców Jaworzna (młodzi kobieta i mężczyzna), mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta w średnim wieku oraz 2 mężczyzn: młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu rybnickiego (2 młodych mężczyzn i w średnim wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, 2 mieszkańców w średnim wieku z powiatu mikołowskiego i 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (3 młodych kobiet i mężczyzny w sile wieku). W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowana jest starsza mieszkanka Żywca, u której wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia koronawirusem.

Poniżej aktualna sytuacja epidemiologiczna. Stan na godzinę 17.00:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 389 / 5 128

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 360 / 333

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 570 / 6 979

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 187

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 19 401

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1 614 / 1 580

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 93 / 93

– liczba zgonów/ostatni raport – 83 / 80

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarł 87-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Raciborzu 78-letnia kobieta z Żywca i 87-letni mężczyzna z Bytomia.

Reklama