Samochód uciekający po kolizji w Tychach / fot. Straż Miejska Tychy

Po kolizji w Tychach odjechał jak gdyby nigdy nic, a kamery patrzyły. Tego najwyraźniej krnąbrny kierowca nie przewidział.

Do kolizji doszło przed przejściem dla pieszych w rejonie Ronda Paprocańskiego. Nie była zbyt widowiskowa, ale szkody się pojawiły. Kierowca volkswagena, gdy dobił do samochodu osobowego po prostu odjechał. Miał jednak pecha.

– Tym razem w zderzeniu dwóch pojazdów nikt nie ucierpiał. Jednakże sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia nie pozostawiając swoich danych. Oddalający się sprawca został uchwycony prze jedną z kamer, która umożliwiła identyfikację kierowcy – informują tyscy strażnicy miejscy.

Reklama

Podobnych zdarzeń jest w Tychach bardzo wiele, niestety nie wszystkie dzieją się pod okiem monitoringu. Oko kamery nie tylko przyśpiesza ewentualne postępowania odszkodowawcze, pomaga też przyśpieszyć postępowanie policji. Tak było i tym razem, bo nagranie z monitoringu trafiło w ręce policjantów.

Kierowcy uciekają 

Policja ciągle poszukuje sprawców wielu kolizji, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. Niestety, tych zdarzeń nie uchwyciło oko kamery dlatego potrzebnie są świadkowie. Poniżej trzy ostatnie komunikaty tyskiej policji.

Pierwsze dotyczy ulicy Kochanowskiego: „Do zdarzenia doszło w dniu 07.08.2017r. w godzinach 11:30 do 12:45 w Tychach na ul. Kochanowskiego w rejonie budynku przy ul. Barona 22G. Nieustalony kierujący najechał na zaparkowany samochód Chrysler Voyager o początkowych numerach rejestracyjnych SKL1… Sprawca odjechał w nieustalonym kierunku”.

Drugie ulicy Sikorskiego: „W okresie pomiędzy 4-5 września 2017r. w godz. 17:10- 11:00 na parkingu w Tychach w przy ul. Sikorskiego 66, kierujący pojazdem nieustalonej marki i nr rej. podczas wykonywania nieustalonego manewru najechał na zaparkowany tam pojazd marki Peugeot 308 o numerze rej. WL 58… a następnie odjechał z miejsca zdarzenia”.

Trzecie natomiast ulicy Kopernika: „W dniu 19.08.2017r. około godz. 11.30 na parkingu w Tychach na ul. Kopernika 28 w pobliżu cukierni Szirin miała miejsce kolizja drogowa, w której uszkodzony został zaparkowany pojazd marki Audi A3 o nr rej. SK 008.. Sprawcą zdarzenia był kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf kombi koloru szary metalik o n/n tablicach rejestracyjnych, który podczas wyjazdu z parkingu najechał prawym bokiem pojazdu na prawy tylny zderzak samochodu Audi po czym odjechał z miejsca zdarzenia”.

Reklama