Rower na Paprocanach / fot. Tychy24.net

Kradną rowery w Tychach. Z parkingów dla rowerów i klatek schodowych. Tyska policja informuje o kolejnych przypadkach kradzieży jednośladów na terenie Tychów.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do 3 kradzieży rowerów. W sumie wartość jednośladów oceniono na około 4 tys. zł.

Z klatki schodowej na al. Jana Pawła II skradziono rower o wartości 2 tys. zł. Z wiaty rowerowej przy ulicy Turyńskiej skradziono jednoślad marki Rockrider MTB o wartości 1 tys. zł. Również z parkingu dla rowerów przy tej samej ulicy skradziono rower Giant Roam o wartości 1 tys. zł.

Reklama

Od początku czerwca doszło łącznie do kilkunastu kradzieży rowerów w Tychach dlatego tyska policja przypomina o zasadach, które pomogą nam zminimalizować ryzyko kradzieży:

  • Zostawiać rowerw widocznym miejscu– rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „ łatwym łupem „ dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe.
  • Pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.
  • Zapisać numery ramy– każdy rowerposiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.
Reklama