Kładka / fot. MZUiM Tychy

Miasto otworzyło oferty na remont kładki nad wykopem kolejowym łączącym al. Jana Pawła II z ulicą Dąbrowskiego. Obiekt od dłuższego czasu jest zamknięty, z powodu złego stanu technicznego, na co mocno narzekają seniorzy. Do przetargu na remont kładki przystąpiło 6 firm.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach teraz sprawdza czy spełniają wymogi formalne. Na inwestycję ma przeznaczone 1,5 mln zł. Umowa powinna zostać podpisana na początku kwietnia.

„Jeżeli uda podpisać się umowę to będziemy chcieli żeby wykonawca jak najszybciej przystąpił do pracy. To bardzo ważny punkt komunikacyjny w mieście, część tzw. osi zielonej, a do tego, dla osób mieszkających po stronie ulicy JP II, wygodne i szybkie dojście np. do budynku Poczty Polskiej, czy „skrót” do Urzędu Miasta. Mamy zatem świadomość, jak ważne jest przeprowadzenie remontu, w możliwie jak najkrótszym czasie. To co nas w takich sytuacjach tradycyjnie ogranicza to finanse, procedury i wszelkie formalności, których trzeba dopełnić, działając w ramach jednostki budżetowej. Dziś na szczęście jesteśmy już na etapie rozstrzygania przetargu” – mówi Arkadiusz Bąk, dyrektor MZUiM Tychy.

Reklama

Wykonawca otrzyma dwa zadania: wyremontowanie obiektu mostowego oraz wykonania przejścia naziemnego przez ul. Jana Pawła II.

W ramach remontu wymieniona zostanie nawierzchnia kładki – oznacza to zdjęcie dyliny i drewnianych belek poprzecznych, a następnie ułożenie nowych. W trakcie dokładnej analizy stopnia degradacji obiektu, okazało się, że konieczne jest także przeprowadzenie remontu skrzydła północno-zachodniego. W tej sytuacji wykonawca zobowiązany zostanie do rozebrania istniejących i postawienie nowych ścian żelbetowych. W ramach drugiego zadania powstanie naziemne przejście dla pieszych przez ul. JP II, ponieważ dotychczasowe przejście podziemne (czyli tunel) zostanie wyłączony z eksploatacji. Wykonawca naprawi też schody i wyremontuje chodnik – łączący przejście dla pieszych i schody prowadzące do kładki.

Reklama