Miasto realizuje 3 etap naprawy fontanny w Parku Karoliny. Od nowości są z nią problemy, miasto też mocno narzekało na współpracę z wykonawcą, który nie chciał jej naprawić. Ostatecznie zdecydowano, że magistrat sam naprawi praktycznie nową inwestycję, a z wykonawcą spotka się w sądzie, gdzie będzie domagało się zwrotu poniesionych nakładów.  

Z fontanną jest problem od oddania jej do użytku, czyli od 2018 roku. Urząd Miasta Tychy nie może porozumieć się z wykonawcą, którego karano już finansowo, teraz miasto samo remontuje fontannę. Ostatecznie zadanie podzielono na etapy. Dwa już zrealizowano i były kosztowne. Trzeci też nie będzie tani. 

I etap to kwota 249 500,- zł  w ramach którego wykonano roboty budowlane naprawcze niecki fontanny i komory technicznej oraz elementy nawierzchni z płyt granitowych i z kamienia sejneńskiego.  II etap to kwota 179 000,- zł  za którą wykonano remont części  technologicznej fontanny w tym oświetlenia.

Reklama

„Obecnie trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy III etapu , którego koszt  szacowany jest na kwotę 366 959,-zl  brutto. Zakres robót obejmował będzie wykonanie tarasu wokół fontanny” – informuje Ewa Grudniok z tyskiego magistratu. 

Fontanna / fot. Tychy24.net
Reklama