Andrzej Dziuba, ówczesny prezydent Tychów podczas konferencji prezentujące ITS - lipiec 2022 r. / fot. UM Tychy

Mieszkańcy masakrują ITS. „Odkąd powstał ITS 2x dłużej zajmuje przejazd przez miasto” –  to tylko jedna z uwag mieszkańców na temat działania systemu, który miał usprawnić ruch w mieście. Faktycznie, trudno znaleźć pozytywny komentarz na temat inwestycji za 121 mln zł. 

Przez pierwszy rok działalności system miał się uczyć i usprawniać swoje funkcjonowanie. Nieoficjalnie anonimowo jeden z urzędników Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, powiedział Tychy24.net, że raczej za wiele z tego nie będzie. 

Jaki koń jest każdy widzi, mieszkańcy na systemie nie zostawiają suchej nitki. Wczoraj pisaliśmy na temat paraliżu na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej, Dołowej i Burschego. Co powoduje spore trudności dla mieszkańców Mąkołowca, którzy chcą wyjechać i wjechać do dzielnicy. Pomóc w trudnej sytuacji na skrzyżowaniu ma m.in. ITS – „Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem w Tychach”.

Reklama

„Algorytmy systemu sterowania pozwalają reagować na bieżącą sytuację ruchową w mieście oraz dodatkowo umożliwią prognozowanie stanów przekroczenia przepustowości. System dokonuje optymalizacji długości faz sygnalizacji świetlnej w celu minimalizowania globalnych strat czasu i umożliwia ograniczenie liczby zatrzymań pojazdów” – stwierdził dyrektor MZUiM Tychy, Arkadiusz Bąk. 

Mieszkańcy komentując materiał, na ITS-sie nie zostawili suchej nitki. 

„Hahaha większej bzdury nie czytałam niż to, że ITS jest pomocny. Powinni wyj***c ITS razem z tymi, którzy pozwolili na zwężenie dróg i wprowadzenie ITSa. A to skrzyżowanie pokazuje to najlepiej. Brawo dla idiotów w naszym urzędzie” – skwitowała pani Anna. 

„Odkąd powstał ITS 2x dłużej zajmuje przejazd przez miasto. Totalna porażka” – napisał inny użytkownik. 

„Nasze piękne mądrze zaprojektowane miasto w szerokie dwupasmowe drogi, ronda, i mała ilość świateł właśnie przez ostatnie lata straciło cały swój urok… Wygodnego niezakorkowanego miasta. Po mieście jeździło się łatwo szybko i przyjemnie, a to co się dzieję od jakiegoś czasu to istne piekło pogrążające tych wszystkich ,,mądrych,, ludzi którzy wymyślili te wszystkie zwężenia dróg do jednego pasa, wciskając na każdym możliwym kroku kolejne zbędne światła niczemu nie potrzebne i do tego ten daremny ITS, który powoduje że wszyscy stoja na światłach zamiast jechać. Ciekawe kiedy ktoś w końcu coś z tym zrobi” – skwitowała użytkowniczka Marta. 

„Światła przy giełdzie i hotelu flora( tak mamy w Tychach hotele i to kilka sztuk) obecnie świeca się czerwonym światłem nawet jak pieszy ich nie włącza. Pytam się urzedasa odpowiedzialnego za ten burdel po kiego grzyba?” – napisał użytkownik Dariusz. 

Generalnie nie znaleźliśmy żadnego pozytywnego komentarza na temat ITS. 

Mąkołowiec: Wyjazd z dzielnicy paraliżują światła na ulicy Mikołowskiej i nieudolny ITS?

Reklama