Grunty na al. Jana Pawła II w Tychach / fot. Tychy24.net

W Tychach zbierają podpisy pod petycją do władz miasta w sprawie zabudowy terenów przy al. Jana Pawła II. Mieszkańcy chcą centrum miasta, a nie blokowiska, które ma zamiar postawić deweloper w tym rejonie.

Przypomnijmy – Rada Miasta Tychy wyraziła zgodę na sprzedaż przez spółkę „Śródmieście” należącą do miasta terenów przy al. Jana Pawła II. Jak przekonywał prezydent Tychów terenem jest zainteresowany deweloper z Tychów, choć nie tylko. Może tam powstać nawet ponad tysiąc mieszkań.

Mieszkańcy w tej sprawie zbierają podpisy pod petycją do władz Tychów.

„My, mieszkańcy Tychów jesteśmy zaniepokojeni faktem bezwarunkowej zgody na sprzedaż przez spółkę „Śródmieście” działki przy alei Jana Pawła II” – czytamy w petycji. Podpisujący dokument chcą: „aby miejsce to zostało zagospodarowane na przyszłe CENTRUM MIASTA TYCHY, którego nasze miasto wciąż nie ma, a my mieszkańcy wielokrotnie wyraziliśmy chęć posiadania takiego centrum”.

Mieszkańcy piszą też, że chcą żeby centrum miasta: „powstało przy współpracy z urbanistami i architektami, a nie tylko według planów biznesowych dewelopera, najlepiej poprzez organizacje profesjonalnego konkursu dla architektów i studentów architektury, tak aby to centralne miejsce w Tychach było ciekawe architektonicznie, nowoczesne, przyjazne środowisku i zgodne z aktualnymi trendami”.

W petycji czytamy też, że mieszkańcy domagają się „aby nie pozwolono na wybudowanie tam zamkniętego osiedla lub betonowego blokowiska otoczonego parkingiem albo kolejnej dużej galerii handlowej”.

Petycję podpisało ponad 150 osób. Podpisy online można składać tutaj.