Jutro, tj. w środę (7.02) KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy wprowadzają bezpłatne przejazdy dla pasażerów, którzy w chwili przejazdu będą ze sobą posiadać dowód rejestracyjny samochodu osobowego. 

Wszystko z powodu złej jakości powietrza w naszym regionie. – Z możliwości bezpłatnego przejazdu będzie mogła skorzystać również jeszcze jedna osoba, towarzysząca posiadaczowi dowodu rejestracyjnego – informuje Ula Żbikowska z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać również w pociągach Kolei Śląskich – z wyjątkiem przejazdów pociągami relacji Chałupki – Bohumin oraz  Ornak, jeżdżącymi na odcinku Żywiec – Zakopane.

Reklama

Osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym nie muszą być formalnie jego właścicielem (wpisanym do dowodu rejestracyjnego), aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu.  Uprawnienie to będzie obowiązywać w autobusach, tramwajach i trolejbusach jeżdżących w barwach KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Temat bezpłatnych przejazdów w Tychach pojawił się jeszcze zanim powstała Metropolia, która na ich organizację w czasie smogu przeznaczyła milion złotych. W mieście o takie rozwiązanie wnioskowali do prezydenta Tychów radni Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną i PiS. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tychy w styczniu 2017 roku stanowisko w tej sprawie prezentował radny Jakub Chełstowski, zostało ostatecznie jednogłośnie przyjęte przez radę.

Reklama