Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Urząd Miasta Tychy 15 maja podpisał umowę na zakup biletów na piłkarskie mistrzostwa europy UEFA U21 w Tychach. Bilety otrzymali radni i kto jeszcze? Od kilku dni czekamy na odpowiedź magistratu, a tej ciągle nie ma.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że tyski radny Jakub Chełstowski (Tychy Naszą Małą Ojczyzną) zrezygnował z biletów, które znalazł w swojej skrzynce w Urzędzie Miasta. W Tychach odbędą się 4 mecze w terminach 18, 21, 24, i 27 czerwca.

 Nie wiem dlaczego do mojej skrzynki w UM Tychy zostały dostarczone bilety na Euro U 21 które odbędzie się w czerwcu w Tychach? Nie czuję się jako radny Rady Miasta Tychy uprawniony do korzystania z takich gratyfikacji ze strony Prezydenta Tychów. Wszystkie otrzymane bilety przekazuję podopiecznym Klubu Sportowego Ronin – napisał na swoim profilu facebookowym Jakub Chełstowski.

Reklama

W sumie do każdego z 25 tyskich radnych miały trafić 4 bilety. Za Chełstowskim z biletów zrezygnował radny Michał Kasperczyk (Inicjatywa Tyska), bilety przekazał członkom Stowarzyszenia Sportowego NOL-Tychy – sam od lat działa w jego strukturach.

Biletów nie oddał inny tyski radny Dariusz Wencepel z Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Postanowił za nie zapłacić miastu.

– Każdy mieszkaniec Tychów chcący zobaczyć na żywo mecze zobowiązany jest zakupić sobie bilet. Jako radny nie czuję się upoważniony do odbierania prezentów od Prezydenta. Dlatego przelałem na konto Gminy Miasta Tychy równowartość kwoty widniejącej na każdym z biletów – napisał na swoim profilu facebookowym Wencepel. W sumie przelał na konto miasta 105 zł.

Bilety miasto kupiło od Śląskiego Związku Piłki Nożnej za kwotę 21 tys. zł. Obecnie nie wiemy ile miasto kupiło dokładnie biletów. Urzędnicy też nie powiedzieli nam, do kogo trafiły bilety i czy mieszkańcy maja szansę na darmowe wejściówki.

Reklama