Roboty drogowe / fot. MZUIM Tychy

Na tych ulicach w Tychach będą remonty nawierzchni. MZUiM podał konkretne obszary. Miasto szuka firmy, która wykona nakładki bitumiczne, w sumie chodzi o około 20 0000 mkw nowego asfaltu. 

Zakończyliśmy sprawdzanie stanu tyskich dróg po sezonie zimowym. Pracujemy nad harmonogram prac. Tradycyjnie chcemy zacząć od najważniejszych ciągów komunikacyjnych oraz od tych miejsc, gdzie uszkodzenia jezdni są najpoważniejsze” – mówi Jacek Barański, zastępca dyrektora ds. technicznych MZUiM w Tychach. 

Nowe nawierzchnie pojawią się m.in. na ulicach Cielmickiej i Jedności (wraz z mostkiem) i na ul. Sienkiewicza (od Rynku do ul. Bibliotecznej). Do znacznie większych zadań zaliczyć należy: remont ul. Boya-Żeleńskiego (od wiaduktu do granicy z Katowicami) oraz wybrane odcinki ul. Katowickiej. Nowy asfalt położony zostanie też na ulicach: Begonii, Glińczańskiej, Nowokościelnej i Ujejskiego. 

Reklama

„Nakładki asfaltowe układane są na odcinkach, gdzie uszkodzenia drogi są na tyle duże, że łatanie poszczególnych dziur nie przyniosłoby efektu. Niestety jest to też o wiele bardziej kosztowne, dlatego wymaga starannego zaplanowania w budżecie” – wyjaśnia Jacek Barański. 

W 2023 roku asfaltowe nakładki ułożono w ponad 29 lokalizacjach, na odcinkach o łącznej długości 10,1 km, za kwotę 8,2 mln zł. W tym roku, na wykonanie tego typu napraw, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach planuje przeznaczyć co najmniej 6 milionów złotych.

Reklama