Przejęte pieniądze i narkotyki / fot. Policja

Naćpany 29-latek z Tychów zatrzymany w Bieruniu. W samochodzie miał narkotyki, nie miał za to prawa jazdy. Świadkowie zaalarmowali policję, że mężczyzna zachowuje się irracjonalnie i jest bardzo nerwowy. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. 

„Do bieruńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że jedna z osób znajdujących się w ośrodku zdrowia może znajdować się pod wpływem narkotyków. Zgłaszający twierdził, że mężczyzna zachowuje się irracjonalnie i jest bardzo nerwowy. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna siedział w samochodzie. W czasie kontroli mundurowi znaleźli w aucie marihuanę, amfetaminę, kokainę oraz tabletki ekstazy” – informuje w komunikacie policja.

W samochodzie znaleziono też kilka telefonów komórkowych.  

Reklama

„Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec Tychów ma cofnięte uprawnienia do jazdy samochodem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdzie usłyszał zarzuty” – opisują śledczy.

Prokurator objął 29-latka policyjnym dozorem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Jednocześnie ustawa przewiduje jej zaostrzenie w przypadku posiadania znacznej ilości. W związku z tym 29-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Reklama