Kładka nad wykopem kolejowym / fot. Tychy24.net

Nowa kładka łącząca al. Jana Pawła II z ulicą Grota-Roweckiego zostaje na stałe. Pociągi znowu nie będą jeździły po stacjach w Tychach. Powodem jest trwająca przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Grota-Roweckiego. 

Nowa kładka, która została oddana pod koniec ubiegłego roku umożliwia dojście z al. Jana Pawła II na drugą stronę wykopu kolejowego. Jest też znacznie bezpieczniejsza niż przejście podziemne, które prowadzi przez np. Stacje Tychy Miasto, choćby przez to, że jest oświetlona. Jak poinformowała Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, nowa kładka zostaje na stałe. Ma być alternatywą dla infrastruktury w rejonie stacji Tychy Miasto, którą obecnie zarządza PKP. Wiadomo nie od dziś, że drewniane przejście nie jest w najlepszym stanie. 

Pasażerowie natomiast jeszcze raz w tym miesiącu będą musieli uzbroić się w cierpliwość, jeżeli chodzi o pociągi. Koleje Śląskie ponownie będą jeździły tylko do stacji Tychy. W dniach 22-24 lutego od stacji Tychy do Tychy Lodowisko obowiązywała będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA).

Reklama

Powodem jest budowa wiaduktu w ciągu ulicy Gorta-Roweckiego, która ma się zakończyć w połowie tego roku. 

Reklama