Nowe osiedle w Tychach nie miało być ogrodzone. Inwestor informuje, że będzie. Chodzi o Osiedle Fit, które chce zbudować firma Murapol. Osiedle powstanie na działce nieopodal OBI i Auchan na przeciwko osiedla Cztery Pory Roku, tuż przy al. Bielskiej i ulicy Sikorskiego. 

W ramach inwestycji powstaną 4 budynki, które pomieszczą 350 mieszkań. Ponad 200 już trafiło do sprzedaży. W opisie atutów inwestycji jest ogrodzenie osiedla. Ogrodzenie, którego nie miało być, jak się dowiedzieliśmy w spółdzielni OSKARD. Murapol spotykał się z mieszkańcami i przedstawicielami spółdzielni i deklarował, że nowe osiedle nie będzie ogrodzone. 

Ogrodzenie miałoby znacząco utrudniać funkcjonowanie obecnym mieszkańcom, którzy musieliby nadrabiać drogę próbując dostać się do np. przychodni. Jednak na stronie inwestora jest wyraźnie zapisane, że osiedle będzie ogrodzone. Zapytaliśmy w magistracie czy miasto zgodziło się na projekt budynków wraz z ogrodzeniem. 

Reklama

„Zatwierdzony przez Wydział Budownictwa projekt nie przewiduje ogrodzenia” – poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu. „Ogrodzenie poniżej 2,2 metra nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia czyli żadnej procedury urzędowej” – tłumaczyła nam Grudniok. 

Na odpowiedź Murapolu w sprawie ogrodzenia ciągle czekamy. 

Osiedle Fit / fot. Murapol

Wiadomo, że nowe osiedle na dachu jednego z budynków ma mieć siłownie plenerową, co jest czymś nowym w Tychach. Wiadomo też, że Murapol chce zastosować w ramach inwestycji szereg nowoczesnych rozwiązań. 

„W standardzie inwestycji znajdą się nowoczesne rozwiązania, w tym pakiet antysmogowy w każdym mieszkaniu oraz technologia umożliwiająca korzystanie z rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej. Na terenie osiedla zamontowana zostanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu jednego z budynków zaprojektowano siłownię. Wprowadzony do sprzedaży pierwszy etap Murapol Osiedla Fit obejmuje 2 budynki z szeroką ofertą lokali o powierzchni od 27 mkw. do 72 mkw., o zróżnicowanych układach, od kawalerek po mieszkania 4- pokojowe. W inwestycji zostanie wdrożony pakiet eco, w ramach którego w standardzie budynków zainstalowany zostanie Home Management System, pozwalający na korzystanie z technologii smart home w lokalach. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli zarówno zdalnie, jak i przy pomocy przycisku (tzw. funkcji hotelowej) sterować urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy zaworami wody” – poinformował Murapol w komunikacie prasowym.

350 mieszkań powstanie przy OBI i Auchan w Tychach. Osiedle będzie ogrodzone z siłownią plenerową na dachu jednego z budynków