Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Do końca grudnia miasto sprzeda udziały w GKS-ie Tychy. Inwestor, Pacific Media Group, przejmie około 70 procent akcji w Klubie Piłkarskim GKS Tychy. Trwa ustalanie szczegółów w tej sprawie, w tym relacji na styku Tyski Sport i nowy większościowy akcjonariusz drużyny. Przypomnijmy, Tyski Sport spółka należąca do miasta Tychy dysponuje udziałami KP GKS Tychy, zarządza też Stadionem Miejskim. 

„Nie ma mowy o żadnej sprzedaży” – mówi w rozmowie z Tychy24.net, Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. „My, można powiedzieć wpuszczamy inwestora, chodzi o to, żeby podniósł kapitał zakładowy klubu, a tym samym uzyskał większość, możliwość zarządzania”- tłumaczy prezydent. Dziuba podkreślił, że nowy większościowy udziałowiec przejmie około 70 procent akcji. 

Do końca roku

„Chcielibyśmy do końca roku dopiąć wszystkie formalności, po to żeby skończyć przed zamknięciem okienka transferowego przed sezonem, żeby można było skorzystać z tego potencjału, który pan Paul Conway posiada w tych 8 klubach, które już ma na całym świecie” – podkreśla Andrzej Dziuba. 

Reklama

Pacific Media Group należy do Paula Conwaya, kontroluje m.in. takie kluby jak : FC Thun ze Szwajcarii, Barnsley z Anglii, KV Ostenda z Belgii, Esbjerg FB z Danii, Nancy z Francji oraz Den Bosch z Holandii.

„Wszystko po to, aby na końcu awansować do Ekstraklasy” – zaznacza prezydent Tychów, opisując powód, dla którego miasto oddaje kontrolę nad klubem. „Paradoksalnie gra w pierwszej lidze jest droższa niż w I klasie” – dodaje. 

Nowy większościowy akcjonariusz będzie musiał ponosić m.in. koszty wynajmu Stadionu Miejskiego na mecze – obecnie trwają rozmowy na ten temat, klub nie będzie mógł też liczyć od 2024 roku na wsparcie finansowe ze strony miasta.

Reklama