Ulica Edukacji - miejsce, w którym powstanie Stadion Lekkoatletyczny / fot. Tychy24.net

Podpisano umowę. Wiemy kiedy ruszy budowa Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach. Do 6 razy sztuka. W Tychach po szóstej próbie dopiero i kilku latach starań udało się wyłonić wykonawcę Stadionu Lekkoatletycznego. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, który ma teraz 3 miesiące na przeprojektowanie Stadionu z IIIA na niższą czyli de facto gorszą kategorię IVA, następnie ruszą prace budowlane.

Przetarg wygrała i ostatecznie umowę z miastem podpisała firma „GRETASPORT Ilona Stańczyk” z Dąbrowy Górniczej. Wybuduje tyską arenę przy ul. Edukacji za kwotę niespełna 15,3 mln zł. Miasto na ten cel uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości około 6 milionów złotych

– Stadion będzie posiadał bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 metrów, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoków wzwyż oraz dwie skocznie do skoków o tyczceTo nie wszystko – na stadionie znajdzie się także rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem – wylicza Elżbieta Pustelnik  z Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM Tychy.

Reklama

Na terenie stadionu znajdzie się także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów (dwustronna bieżnia o długości 60 m, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą), trybuny na 500 miejsc siedzących oraz stanowisko dla sędziów i komentatorów.

– Mam nadzieję, że lekkoatletyka rozwinie się w Tychach jeszcze bardziej. Mamy w mieście wiele ukrytych talentów, które obecnie nie mają się gdzie rozwijać. Chciałabym, żeby więcej osób chodziło na treningi i żeby wzrosło ogólne zainteresowanie lekką atletyką. Być może inni też przekonają się, że jest to sport, który przynosi medale tylko trzeba się do tego przyłożyć – mówi Karina Sofińska, zawodniczka MOSM Tychy, medalistka ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Wykonawca na budowę stadionu ma  czas do 30 czerwca 2020 roku.

Reklama