Zatrzymany / fot. Policja

Poszukiwany 5 listami gończymi tyszanin wpadł. Złapali go „Łowcy Głów”, przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się 4 lata.

Mężczyzna 4 lata temu nie powrócił do Zakładu Karnego w Opolu i zaczął ukrywać się przed organami ścigania. Ma do odbycia kary więzienia za przestępstwa finansowe, oszustwa oraz rozboje, w sumie wydano za nim 5 listów gończych.

Tyszanin był poszukiwany zarówno w kraju jak i zagranicą – śledczy ustalili, że ukrywał się m.in. w Wielkiej Brytanii oraz na terenie Niemiec.

Reklama

– W związku z powyższym za wymienionym został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany wpadł w ręce policjantów kilka dni temu. Śledczy ustalili, że będzie on przebywał na terenie Polski. Zaskoczyli go i zatrzymali w jednym z tyskich mieszkań. Mężczyzna trafił już za kraty, gdzie odsiedzi wymierzone mu kary więzienia i poniesie konsekwencję samowolnego „przedłużenia” sobie przepustki. W więzieniu spędzi zatem następne kilkanaście lat – informuje policja.

To kolejny przykład działań katowickich „łowców głów” czyli policjantów z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Przypominamy, że jedną z głośniejszych spraw w ostatnich latach realizowaną przez zespół poszukiwaczy z katowickiej komendy wojewódzkiej było doprowadzenie do zatrzymania Dariusza N. ps. „Daro”. Zarzuca mu się pchnięciem nożem 19-letniego mężczyzny w centrum Katowic. „Daro” ukrywał się na terenie Europy, zmienił całkowicie wygląd, co nie przeszkodziło w jego namierzeniu i zatrzymaniu w Hiszpanii podczas przeładunku 20 kg marihuany ukrytej w puszkach z pomidorami.

 

Reklama