Wyjazd na marsz 4 czerwca / fot. Andrzej Dziuba Prezydent Tychów / Facebook

Prezydent Tychów pojechał do Warszawy na marsz 4 czerwca. Mieszkańcy go krytykują. „Zajmijcie się robotą, a nie polityką”. Co ciekawe, prezydent Tychów, Andrzej Dziuba na praktycznie każdej sesji Rady Miasta Tychy podkreśla swoją apolityczność i krytykuje rząd PiS za coraz trudniejsze funkcjonowanie samorządów, z tą drugą kwestią akurat trudnie się nie zgodzić. 

O wyjeździe na marsz 4 czerwca prezydent Tychów poinformował na swoim Facebooku. To tam upust swoim frustracjom wobec Andrzeja Dziuby dali mieszkańcy. Z Dziubą jechali m.in. radni, w tym ci zatrudnieni w spółkach miejskich oraz prezesi spółek należących do miasta. W tym Mieczysław Podmokły, prezes spółki Master zajmującej się odpadami, która zostałą ukarana finansowo przez prezesa UOKiK za zmowę przetargową. 

Na zdjęciu widać też chcącego budować spalarnie w Tychach prezesa firmy Instalmedia, Marka Mrówczyńskiego. Wszyscy stoją za banerem z napisem „Nie okradajcie samorządów” 

Reklama

Sporo krytyki pojawiło się pod postem prezydenta Tychów na Facebooku. 

„Nie mogę przeboleć że kiedyś głosowałam na pana. Jeden głos pewnie nie zmieniłby sytuacji, ale czułabym, że w tej obłudzie nie biorę udziału. Co panu obiecali, miejsce na liście do senatu?” – napisała pani Bogusia. Od kilku miesięcy mówi się o starcie Dziuby do Senatu w ramach tzw. „paktu senackiego” opozycji. Start Dziuby potwierdził prezydent Sosnowca, sam zainteresowany nie zaprzeczył, ale też nie potwierdził. 

„Zajmijcie się robotą, a nie polityką. Nie potraficie nawet wyegzekwować zebrania liści jesienią, opróżniania koszy, których jest jak na lekarstwo, ale wydać miliony na bzdety, jak np. stadion, to tak” – skwitował wyjazd prezydenta Tychów inny mieszkaniec. 

„Jak mieszkańcy protestują w mieście to władza ma ich gdzieś, a teraz sami jadą protestować. Mam nadzieję, że zostaną potraktowani dokładnie tak samo” – skomentował pan Łukasz. 

„Trawy wysokie przy ulicach gdzie kierowcom zagraża, czy w Parkach dzieci nie mogą swobodnie się bawić tego już, Pan Prezydent nie bierze pod uwagę tylko Warszawa najważniejsza” – napisała jedna z mieszkanek. 

„Gdybyście nie wydali 100 baniek na stadionowy pustostan, to mielibyście pieniądze na wszystko” – napisał inny użytkownik. 

Pojawiły się też głosy pozytywne. „Brawa dla Was” lub „Brawo Prezydencie tak trzymać”. 

Reklama