Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Prezydent zadeklarował, że nie będzie podwyżek za śmieci ani komunikację miejską. To słowa warte odnotowania, które padły podczas sesji Rady Miasta Tychy. Prezydent Tychów chwalił też „Polski Ład”.

„Na pewno nie będziemy podnosić cen za odpady. Jakość życia nie powinna się zmienić” – zadeklarował w trakcie sesji Rady Miasta Tychy, prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. Dodał, że w 2022 roku mieszkańcy Tychów nie muszą obawiać się podwyżek za komunikację miejską. Obie deklaracje są zdaje się jak najbardziej mile widziane przez mieszkańców.

Od stycznia tego roku weszła w życie podwyżka cen odbioru odpadów, którą przegłosowali tyscy radni. Z 15 zł do 26 zł za odpady segregowane. A jeszcze do 1 kwietnia 2019 roku w Tychach odbiór odpadów kosztował 12 zł.

Reklama

W kontekście budowy basenu otwartego w Tychach, Andrzej Dziuba pochwalił też „Polski Ład”, mówiąc tym samym o kondycji inwestycyjnej miasta.

„Tak bardzo uogólniając, ale też warto to powiedzieć. Ta sytuacja inwestycyjna, po tych dotacjach, choćby z „Polskiego Ładu”, jest paradoksalnie dobra. Problem się pojawia potem, po zakończeniu inwestycji. Z czego je utrzymać skoro tak dramatycznie maleją nam dochody bieżące” – stwierdził Andrzej Dziuba. „Wybudować łatwiej, gorzej utrzymać” – podkreślił.

 

Reklama